GALGARIS

zahlavi klira.jpg

 

CHOVATELSKÁ

 

STANICE

 

LABRADORSKÝCH

 

RETRIEVERŮ


 
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice 

 

GALGARIS

 Tato chovatelská stanice byla zaregistrována v roce 2012.  Při vybírání jejího názvu jsem se nechala inspirovat mým prvním psem plemene Kavalír king charles španěl. Podle průkazu původu se jmenoval se Galgar od Stříbrného Groše. Byl mým největším přítelem v dětství, zažili jsme spolu spousty her, nakoukli i do světa psích výstav. Název mé chovatelské stanice patří jeho památce.

Psi jsou mojí láskou už od dětství. Často jsem „ležela v psích knihách“, které měly být mou útěchou, snad i snahou od rodičů o umlčení mé touhy po štěněti a hltala jsem jakékoliv informace o psech. V té době jsem neměla jasnou představu o plemeni, mým snem byl hlavně psí kamarád. V roce 1993 konečně přibyl do naší rodiny již jmenovaný vytoužený pejsek plemene Kavalír king charles španěl.

Pejskům jsem se později rozhodla věnovat i pracovně. V současné době mě můžete kontaktovat i přes veterinární kliniku Nisa v Liberci, kde pracuji jako veterinární sestra. Vedu zde o víkendech kurzy školičky pro štěňátka, ve které mají štěňata možnost her a socializace a majitelé, kteří vlastní mnohdy prvního pejska, se učí, jak s ním zacházet, jak ho ošetřovat a cvičit.

K chovu labradorských retrívrů jsem se dostala milou náhodou a to přátelstvím s Terezkou Krutskou a následně její rodinou. Absolvovala jsem s nimi výstavy a zkoušky zpočátku zatím jen s jejich pejsky a učila se. Cenné pro mě byly i jimi pořádané výcvikové akce, především tábory ve Varvažově u Písku. V březnu 2009 jsem si přivezla domů z jejich chovatelské stanice Bohemia Bras žlutou fenku - Torchlight Clear of Bohemia Bras. Zkusily jsme výstavy a mladá psí slečna rostla do krásy. Po náročném výcviku a mnoha úspěšných výstavách mám doma energickou a veselou krásnou psí šampionku pojmenovanou „Cleary“. Velice děkuji paní Aleně Krutské za tuto fenku!

Jsem členem v Klubu chovatelů loveckých slídičů (KCHLS) i Retriever klubu (RK). V této chovatelské stanici budou odchovávána výhradně štěňata s průkazem původu, kde má budoucí majitel štěněte jistotu zdravých rodičů odpovídajících standardu. Výběru budoucích rodičů štěňat věnuji maximální pozornost, proto štěňata budou mít nejen předpoklad výborného zdraví, ale i exteriéru a pracovní vlohy. Uvítám trvalý kontakt s majiteli štěňat. Poradím s péčí o štěně, v případě zájmu i s nácvikem na výstavy a zkoušky.

 

15665886_1460610893950935_8424816672349223411_n.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one